Biuro Obsługi Klienta
Opłata wg taryfy operatora

Wybierz swój język


OPERACJE NA BILECIE
Zmiana / Datowanie / Zwrot

Jak dojechać do Chorwacji? AKTUALIZACJA 2022

Dla nas odpowiedź jest oczywista – autokarem. Autokar do Chorwacji to rozsądny wybór z bardzo wielu powodów, które przedstawiamy w naszym artykule. Żeby je poznać, wystarczy przeczytać cały artykuł :-) 

Znaleźliśmy 7 mocnych argumantów, które każdemy powinny pomóc w podjęciu decyzji:

1. Autokary do Chorwacji to świetny stosunek jakości do ceny.

Kupując bilet autokarowy do Chorwacji, otrzymujemy:

 • komfortowy przejazd,
 • doświadczoną załogę,
 • możliwość zabrania 30 kg bagażu (5 kg w bagażu podręcznym i 25 kg w bagażu zasadniczym),
 • ubezpieczenie NNW.

Przejazdy realizowane są nowoczesnymi autokarami Setra, Mercedes, MAN i Scania (klasy VIP oraz LUX ). Autobusy są wyposażone w klimatyzację z indywidualną regulacją, toaletę, ergonomiczne fotele z indywidualnym oświetleniem oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, takie jak ABS, ESP, EBS czy TCS.

To wszystko otrzymujemy w cenie od 353 zł , w przypadku biletu jednostronnego. Cena biletu dwustronnego zaczyna się od 466 zł . Dlatego właśnie możemy śmiało napisać, że przejazd autobusem do Chorwacji to doskonała inwestycja

2. Lepiej spędzić podróż w wygodnym fotelu niż za kierownicą swojego samochodu.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że tak długa podróż samochodem osobowym jest męcząca. Jej trudny są szczególnie dotkliwe dla kierowcy. Po co dochodzić do siebie na miejscu przez 2 dni? Lepiej skorzystać z usług wykwalifikowanego kierowcy, który wykona pracę za nas.

3. Podróż autobusem do Chorwacji to dobrze zlokalizowane przystanki w Polsce.

W Polsce autokary wyjeżdżają z Warszawy, Polichna, Częstochowy, Katowic i Cieszyna. To oś trasy głównej, jednak Pasażerowie z Wrocławia i Opola dowożeni są do Katowic. Podobnie jest w przypadku chętnych z Łodzi (dojazd do Polichna) i Krakowa (dojazd do Katowic).  Jedna z linii obsługuje dodatkowo przystanki Strzelce Opolskie, Gliwice i Bielsko-Biała. W tym przypadku konieczna jest jednak frekwencja min. 10 osób. Mniej więcej 2 dni przed wyjazdem Klienci z tych miast są informowani, czy wyjazd z ich miasta się odbędzie. Można wtedy zaplanować ewentualny dojazd we własnym zakresie. - UWAGA! W 2022 r. dodatkowe przystanki nie sa obsługiwane.

4. Przystanki w Chorwacji znajdują się dokładnie tam, gdzie chcecie dotrzeć.

3 pierwsze przystanki w Chorwacji to Sesvete, Zagrzeb i Karlovac. Sporo osób wybiera te miasta, ale wiadomo, że Chorwacja to przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju wybrzeże. Właśnie dlatego kolejne przystanki to rewelacyjne chorwackie kurorty i mariny:

Petrcane, Zadar, Sukosan, Św. Filip i Jakov, Biograd na Moru, Drege, Pirovac, Vodice, Zaton, Sibenik, Primosten, Rogoznica, Marina, Seget Donji, Trogir, Kastel Gomlica oraz Split.

Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przystanki bardzo często zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie marin , w których polscy żeglarze odbierają jachty. Właśnie dlatego autokar jest tak wygodny dla osób czarterujących chorwackie jachty.

5. Współpracujemy z najlepszymi organizatorami.

Współpracujemy z najlepszymi polskimi organizatorami przejazdów do Chorwacji:

 • GlobTourist z Kołobrzegu
 • Retman z Opola. - W 2022 r. firma Retman nie zdecydowała się na otwarcie linii

Obie firmy specjalizują się w tych przewozach od wielu lat. Kooperują jednocześnie z renomowanymi przewoźnikami – Raf Trans i Bomatur. Są to największe polskie firmy oferujące wynajem autokarów.

6. Kursy odbywają się w idealnych terminach.

Wyjazdy z Polski do Chorwacji realizowane są w piątki. Autobusy z Chorwacji do Polski wyjeżdżają w soboty. Pierwszy kurs wyrusza z Polski pod koniec kwietnia , żeby zabrać wszystkich na chorwacką majówkę. W 2022 r. kolejne kursy pojawiają się w rozkładzie począwszy od 01.07. Ostatni autokar z Chorwacji wraca pod koniec września lub na początku października,  kiedy kończy się sezon urlopowy i żeglarski.

7. Więcej powodów nie potrzeba 😊

Właśnie, więcej powodów chyba nie trzeba. Jednak gdyby ktoś nie był jeszcze przekonany, to poniżej powtarzamy w skrócie:

 • autokar do Chorwacji to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo,
 • lepiej powierzyć podróż w ręce profesjonalistów, zamiast męczyć się za kierownicą,
 • jadąc autobusem do Chorwacji, można wsiąść i wysiąść w bardzo dogodnych lokalizacjach,
 • terminy kursów są ściśle dostosowane do wakacyjnego kalendarza,
 • organizatorzy wyjazdów do Chorwacji to doświadczone firmy, które gwarantują wysoką jakość usług.

Zapraszamy też do zapoznania się ze szczegółami przejazdów do Chorwacji na dedykowanej stronie: AUTOKARY DO CHORWACJI

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB LUB IG