Biuro Obsługi Klienta
Opłata wg taryfy operatora

Wybierz swój język

SINDBAD

Sindbad to jeden z najstarszych, a na pewno największy przewoźnik autokarowy w Polsce. Przewozi około 1 miliona pasażerów rocznie, co daje mu pozycję lidera autokarowych przewozów międzynarodowych. Założona w 1983 roku firma, funkcjonuje na rynku przewozów od 35 lat!

Firma Sindbad ulegała w toku swojej historii, kilku ważnym przekształceniom. Początkowo działała jako "Prywatne Biuro Podróży Sindbad". Już w tym okresie przewozy autokarowe stały się dla firmy najważniejszą częścią działalności. W 2009 roku działalność przewozowa "PBP Sindbad" została wydzielona i przeniesiona do firmy Sindbad Sp. z o.o. Niezwykle ważnym krokiem w rozwoju firmy, było połączenie sił z "Platformą Eurobus". Ten ruch z 2016 roku zaowocował zmianą obrendowania autokarów. Odzwierciedlało to utworzenie wspólnej platformy sprzedażowej - "Sindbad Eurobus". Rok 2018 to z kolei zapoczątkowanie współpracy z organizacją Eurolines. Dzięki temu Sindbad jest obecnie wyłącznym przedstawicielem tej marki w Polsce jako "Partner of Eurolines".

Rozmiary, których z czasem nabierała firma, sprawiły, że inni, mniejsi przewoźnicy, chętnie wchodzili z nią we współpracę. Działanie pod wspólną marką na "Platformie Sindbad", było jednocześnie nobilitacją i dobrą decyzją biznesową. Aktualnie platformę tworzą: Sindbad Opole, Albatros Przemyśl, Orland Żędowice, RIVIERA Opole, TURING Sofia, EAST-WEST Eurolines Lwów, Turysta Wałbrzych, Becker Reisen, AGAT oraz Sołtysik Reisen.

Tabor autokarowy Sindbada to aktualnie 300 komfortowych i nowoczesnych autokarów. Dominującą marką jest SETRA, której Sindbad jest przedstawicielem w Polsce. Co roku tabor jest planowo wymieniany, aby stale  utrzymywać średni wiek autokaru na poziomie 3 lat. Autokary wyposażone są w klimatyzację, toaletę, uchylne, ergonomiczne fotele i barek obsługiwany przez pilotkę lub pilota. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji indywidualne nawiewy powietrza, oświetlenie oraz gniazdko elektryczne bądź USB. Na pokładach dostępny jest też bezprzewodowy internet - WiFi.

Trzeba na koniec odnotować, że, w trakcie rozwoju firmy, wdrażała ona wiele nowatorskich rozwiązań. Bardzo często nie miały one wcześniej odpowiedników na rynku międzynarodowych przewozów autokarowych. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć tego typu był utworzenie szerokiego programu "Sindbad Club". Przystępujący do niego klienci, otrzymali niezwykłe profity przy zakupie biletów autokarowych. Nowością była jednak możliwość korzystania z licznych przywilejów w firmach stowarzyszonych. "Sindbad Club" stał się wzorcem programu lojalnościowego w branży przewozów autokarowych. Obecnie przewoźnik, jako pierwszy w kraju, wdraża aplikację mobilną dla klientów indywidualnych.

Obecnie działalność Sindbada skupia się na organizowaniu i realizacji przejazdów autokarowych do Europy zachodniej. Z kolei Eurobus zajął się szybko rosnącym rynkiem wschodnim. Jest aktualnie przedstawicielem licznych przewoźników zza wschodniej granicy Polski. Szczególną pozycję ma tu niewątpliwie sprzedaż biletów autokarowych Polska - Ukraina. W ten sposób współpraca w ramach platformy "Sindbad Eurobus" została ujęta w spójne ramy organizacyjne.

POBIERZ DOKUMENTY

POBIERZ DOKUMENTY

KUP BILET

KUP BILET

AUTOBUSY NA UKRAINĘ

AUTOBUSY NA UKRAINĘ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB LUB IG