fbpx
Biuro Obsługi Klienta
Opłata wg taryfy operatora

Wybierz swój język


OPERACJE NA BILECIE
Zmiana / Datowanie / Zwrot

7 powodów, żeby wybrać autokar jadąc za granicę

W latach 90. linie autokarowe były najchętniej wybieranym środkiem transportu w przejazdach międzynarodowych. Zarówno kolej, jak i linie lotnicze były drogie i oferowały niewielką liczbę połączeń. Z biegiem lat sytuacja się zmieniała. Przejazdy autokarowe pozostają jednak bardzo atrakcyjnym sposobem dotarcia za granicę. Skąd bierze się ich niesłabnąca popularność? Poniżej znajdziecie 7 najważniejszych powodów, żeby wybrać autokar, podróżując po Europie.

 

1. Niezwykle rozbudowana sieć połączeń

Kupując bilet autokarowy, podróż można rozpocząć w niewielkiej miejscowości w Polsce. Na koniec docieramy choćby do stolicy Francji. Równie dobrze może to być jednak niewielkie niemieckie miasto, ogromny Kijów na Ukrainie,  czy maleńki Pirovac w Chorwacji. Żaden inny sposób transportu nie zapewnia tak szerokiej oferty połączeń. Ilość obsługiwanych przystanków musi robić wrażenie: 246 przystanków w całej Polsce i 556 w 25 europejskich państwach. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja tych przystanków. Nie trzeba zwykle dojeżdżać do celu podróży z oddalonego od miasta lotniska. Przejazd autokarem kończy się przeważnie blisko centrum. Wyruszyć w podróż również można niemal spod domu. Nie zapłacicie zatem dodatkowo za transfer, a to często niemała kwota.

 

2. Olbrzymia ilość darmowego bagażu

Bilet autokarowy to nie dotyczy wyłącznie przejazdu osoby, na którą jest wystawiony. W wartość biletu wliczony jest automatycznie przewóz bagażu. Warto podkreślić ten fakt, bo ilości, o których mowa są naprawdę imponujące. Kiedy wyruszamy na zachód Europy, możemy zabrać ze sobą aż 35 kg, w 3 torbach lub walizkach:

  • 5 kg – to bagaż podręczny (zabieramy go ze sobą na pokład),
  • 30 kg – w 2 torbach lub walizkach (to bagaż podstawowy, umieszczany w luku autokaru).

To naprawdę bardzo dużo. Kto się nie zmieści w tym limicie, może zabrać bagaż dodatkowy. I tu niespodzianka – to naprawdę niewiele kosztuje. Zaledwie 40 zł za 25 kg.

Nieco mniej bagażu wliczonego w cenę biletu można zabrać w podróż na wschód Europy. Zwykle jest to bagaż podręczny (5 kg) i jedna duża torba o wadze do 25 kg. Tak jest w przypadku najbardziej obleganych autobusów na Ukrainę. Koszt przewozu bagażu dodatkowego jest tu jednak niższy niż na liniach zachodnich. Nie podraża to zatem przejazdu w znaczącym stopniu. Warto wziąć to wszystko pod uwagę kalkulując koszty całej podróży.

 

3. Duża częstotliwość przejazdów

Częstotliwość to kolejna bardzo mocna strona autokarów. Najbardziej popularne połączenia obsługiwane są codziennie lub kilka razy w tygodniu. Tak jest w przypadku zawsze obleganych przejazdów autokarem do Niemiec. Kursy codzienne dają możliwość wybrania optymalnego dla nas terminu wyjazdu i powrotu. Nie trzeba choćby niepotrzebnie przedłużać pobytu biznesowego, tylko dlatego, że nie mamy jak wrócić do domu. Warto dodać, że te kierunki, które cieszą się największym obłożeniem, obsługiwane są przez wielu przewoźników. Oznacza to, że wyjazdy mogą odbywać się nie tylko codziennie, ale nawet kilkanaście razy dziennie. Świetnym przykładem są autobusy na Ukrainę. Proponujemy wybrać w naszej wyszukiwarce relację Warszawa – Lwów. Ilość możliwości może w pierwszej chwili nieco oszołomić. Ten kierunek rozwija się bardzo dynamicznie i jesteśmy pewni, że KAŻDY znajdzie swoje połączenie idealne.

 

4. System zniżek, których gdzie indziej nie ma wcale

Wszyscy lubimy dostawać zniżki. Każdy powód jest dobry. Niestety przejazdy za granicę to w tym aspekcie trudny temat. Zazwyczaj cena jest taka sama dla wszystkich, bez względu na wiek. W przypadku przejazdów autokarowych jest inaczej. Mniej płacą dzieci i seniorzy. Lepsze ceny przewidziane są także dla młodzieży. A jeżeli nie mieścimy się w żadnej z tych grup? No cóż, zawsze można zostać Stałym Klientem i cieszyć się ze zniżki bez względu na metrykę. To kolejny punkt, który należy wziąć pod uwagę, kalkulując koszty przejazdu. Jeżeli jedziecie z dziećmi, autokar będzie najczęściej bezkonkurencyjny. Łączna cena za bilety autokarowe będzie niższa.

 

5. Liberalne warunki zmian i zwrotów

Wszyscy wiemy, jak ważna jest elastyczność, w przypadku warunków przewozu. Czasami niewielkie na pozór wydarzenie, krzyżuje nasze plany. Warto wtedy mieć możliwość zmiany terminu wyjazdu, a czasami nawet zwrotu kosztów podróży. Bilety autokarowe dają w takich przypadkach bardzo wiele możliwości. Datę wyjazdu można zmienić nawet do 1 dnia przed podróżą. Zwroty również są dopuszczalne. W tym ostatnim przypadku należy zwrócić uwagę na wysokość potrącenia. Potrącenie rośnie, im bliżej wyjazdu zwracamy bilet. Możliwy jest nawet zwrot części powrotnej biletu. To oczywiście nie połowa ceny, ale jednak nie tracimy całej wydanej wcześniej kwoty. Jak widać, autokary są w przypadku zmian i zwrotów bardziej przyjazne, niż inne środki transportu.

 

6. Pomoc w razie kłopotów podczas dotarcia na przystanek

Jeżeli Wam się to nigdy nie zdarzyło to naprawdę świetnie. Jeżeli jednak nie Wam, to zapewne Waszym znajomym albo znajomym Waszych znajomych. 😊 Chodzi o problem z punktualnym dotarciem na przystanek, stację lub lotnisko. O ile w przypadku samolotu czy pociągu możliwości wyczerpują się na bezsilnej złości, to w przypadku autokaru jest ich już nieco więcej. Wystarczy wziąć swój autokarowy bilet do ręki i wybrać numer infolinii, który z pewnością tam znajdziemy. Konsultant podpowie rozwiązanie, jeżeli to tylko możliwe. Czasami możliwe jest kilkuminutowe wstrzymanie odjazdu. UWAGA! Nie można na to liczyć w każdym przypadku. Najczęściej jednak Pasażer może dotrzeć do autokaru na jego dalszej trasie. Pozostaje jednocześnie w stałym kontakcie z załogą. Zwykle nie wymaga to nawet długiego dojazdu. Nie próbujcie tego z samolotem 😉

 

7. Autokar to rozwiązanie Twoich problemów

Na koniec dajemy Wam 7. ważny powód, żeby wybrać przejazd autokarem. Zdarza się, że cena przelotu jest akurat bardzo niska i kusi swoją atrakcyjnością. Coś jednak nie pozwala Wam skorzystać z okazji i odkładacie decyzję o odwiedzeniu rodziny we Włoszech. Wtedy właśnie trzeba się spokojnie zastanowić, dlaczego tak jest. Czy za sprawą lęku przed lataniem mam zrezygnować ze spotkania z bratem? Czy z powodu braku połączenia kolejowego z Dublinem mam po raz kolejny odwołać wizytę u Córki? Czy wypoczynek w Chorwacji naprawdę nie jest dla mnie? Otóż nie, wystarczy zdecydować się na kupno biletu na autokar. To naprawdę proste, choć czasem może nie być oczywiste. Zapewniamy, że taki przejazd jest możliwy i bardzo, bardzo wiele osób decyduje się właśnie na ten sposób podróży. A przecież wcześniej poznaliście już 6 innych powodów, które pomogą Wam się zdecydować…

 

I tak dotarliśmy do końca. Mamy nadzieję, że pomogliśmy niektórym w dokonaniu wyboru. Możliwe, że innych utwierdziliśmy z kolei w ich decyzji. Zajmujemy się biletami autokarowymi od bardzo wielu lat. Dlatego wydaje nam się czasem, iż przejazd autokarem to najbardziej naturalny sposób podróżowania. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rynek przewozów międzynarodowych nieustannie się zmienia. Pasażerowie szukają zawsze optymalnego dla siebie rozwiązania i jest to w pełni racjonalne. Jesteśmy pewni, że bardzo często tym optymalnym rozwiązaniem jest właśnie autokar.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB LUB IG