fbpx
Biuro Obsługi Klienta
Opłata wg taryfy operatora

Wybierz swój język


OPERACJE NA BILECIE
Zmiana / Datowanie / Zwrot

Nowe zasady wjazdu na Białoruś - AKTUALIZACJA

Informujemy, że od 15.10.2020 r. obcokrajowcy wjeżdżający z Polski na Białoruś muszą okazać na granicy negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19.

Co ważne, powinien to być oryginał dokumentu (testu), wystawiony w języku angielskim, rosyjskim lub białoruskim. Musi też zawierać imię inazwisko osoby przekraczającej granicę.

AKTUALIZACJA 1

Jednocześnie z naszych informacji wynika, że białoruskie służby graniczne NIE ŻĄDAJĄ okazania takich testów.
Wczoraj i dzisiaj (15, 16.10.2020) Polacy byli wpuszczani bez okazania testu.
Sytuacja będzie przez nas monitorowana, a wszystkie nowe informacje będziemy publikować w kolejnych aktualizacjach.
 

Nowe przepisy dotyczą bywateli krajów, które nie znajdują się na liście publikowanej przez władze białoruskie, a która zawiera państwa zgłaszające przypadki występowania COVID-19 (prawdopodobnie chodzi o szczególnie duże ilości tych przypadków). Jak dotąd Polska nie figuruje na tej liście, dlatego Polacy zwolnieni sa z obowiązkowej kwarantanny. Obywatele państw, które się na niej znajdują, kierowani sa na obowiązkową 10dniową kwarantannę.

Z informacji podanych przez polski MSZ wynika dodatkowo, że test na obecność COVID-19 powinien być niestarszy niż 72 godziny (w momencie przekraczania granicy). Brak testu podczas przekraczania granicy, jest podstawą do odmowy wjazdu na Białoruś.

Obywatele Białorusi oraz posiadający prawo stałego pobytu w tym kraju (pochodzący z krajów nie znajdujących się na w/w liście), zwolnieni są z okazywania w/w testu.

Z okazania testu zwolnieni sa także m.in.: kierowcy wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego, załogi statków powietrznych, statków morskich, obsady pociągów międzynarodowych oraz personel przedstawicielstw dyplomatycznych i konsularnych.

Z konieczności okazania testu lub z kwarantanny, zwolnieone sa również osoby przejeżdżające przez Białoruś tranzytem, które moga okazać dokumenty wskazujące, że opuszczą kraj w ciągu 24 godzin.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB LUB IG