Biuro Obsługi Klienta
Opłata wg taryfy operatora

Wybierz swój język

anglia.jpg

ANGLIA

austria

AUSTRIA

belgia

BELGIA

bialorus.jpg

BIAŁORUŚ

czechy.jpg

CZECHY

dania

DANIA

francja.jpg

FRANCJA

hiszpania

HISZPANIA

holandia

HOLANDIA

litwa.jpg

LITWA

lotwa.jpg

ŁOTWA

luxembug

LUKSEMBUG

monako

MONACO

niemcy.jpg

NIEMCY

norwegia

NORWEGIA

szwajcaria

SZWAJCARIA

szwecja

SZWECJA

ukraina.jpg

UKRAINA

wlochy

WŁOCHY

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
 

BILETY AUTOKAROWE POLSKA - BIAŁORUŚ

WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ

Połączenia autokarowe na Białoruś

Eurobus jest największym w Polsce dystrybutorem biletów autokarowych na przejazdy w relacji Polska - Białoruś. Dzięki bezpośredniej współpracy z firmą Biacomex z Białegostoku oraz jej zagranicznymi partnerami, takimi jak AP1 Grodno, AP2 Mińsk czy INTAKS Grodno, Kautra Kowno, TOKS Wilno czy Eurolines Lithuania, możemy się pochwalić największą ilością połączeń na tym kierunku.

Oferujemy połączenia to następujących miast na Białorusi: Baranowicze, Brześć, Grodno, Mińsk, Oszmiana, Słonim, Wołkowysk, Zelwa.
Najwięcej połączeń dociera do Białegostoku, ale można na Białoruś można dojechać również z miast takich jak: Augustów, Elbląg, Gdańsk, Giżycko, Kętrzyn, Łódź, Olsztyn, Warszawa i Suwałki.

Pamiętaj, że nowe linie autokarowe uruchamiane są niezwykle często, dlatego najlepszym sposobem na sprawdzenie dostępności konkretnego połączenia, jest wpisanie go w wyszukiwarce widocznej po lewej stronie.

Autokary na Białoruś - ceny biletów

Bilet autokarowy na Białoruś można kupić już za 35 zł. Tyle kosztuje połączenie z Białegostoku do Grodna. Przejazd z Warszawy do Grodna to już kwota 75 zł. Nieco droższe są przejazdy do Mińska: Białystok - Mińsk 76 zł, Warszawa - Mińsk 80 zł, Gdańsk - Mińsk 189 zł. Oczywiście cena zależy od daty wyjazdu oraz wyboru konkretnej linii, z których większość standardowy zestaw zniżek zastępuje niezwykle atrakcyjnymi cenami biletów w cenie normalnej.

Ceny biletów autokarowych na Białoruś podlegają ciągłym zmianom, ponieważ przewoźnicy dostosowują je stale do sytuacji i zapotrzebowania Pasażerów. Najlepiej sprawdź aktualną cenę swojego biletu w wyszukiwarce połączeń.

Bilety dla Klientów indywidualnych

Bilety na oferowane przez nas linie autokarowe, można kupić za pośrednictwem naszej strony o dowolnej porze, przez 7 dni w tygodniu. Zakupu można dokonać dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta: +48 32 351 20 30, gdzie nasi doświadczeni konsultanci pomogą w wyborze najlepszej oferty, przekażą wszystkie związane z nią informacje, a następnie dokonają dla Państwa rezerwacji, którą będzie można opłacić on-line lub zwykłym przelewem, również na poczcie. W przypadku zwykłego przelewu trzeba pamiętać o stosownym wyprzedzeniu. Pomoc telefoniczna dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 18:00 oraz w soboty od 09:00 do 13:00.

Jeżeli nie masz pewności, który autokar na Białoruś wybrać, skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych konsultantów, którzy wybiorą dla Ciebie najlepszą ofertę i doradzą jak zaplanować podróż..

Przejazdy grupowe na Białoruś i oferta dla firm

Zazwyczaj grupom, firmom i klientom instytucjonalnym możemy zaproponować dodatkowe zniżki oraz usługi. Jeżeli wybierasz się w podróż z przyjaciółmi lub znajomymi w grupie większej niż 10 osób, zadzwoń i zapytaj o możliwość uzyskania rabatu grupowego. Firmy i instytucje wysyłające na za granicę swoich pracowników, mogą uzyskać specjalne zniżki, a także pomoc w dostarczeniu biletów do konkretnych osób przebywających w różnych lokalizacjach. Każdemu wskażemy najlepszą dla niego ofertę i przekażemy dokładne informacje dotyczące przejazdu

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: +48 32 351 20 30, bok@eurobus.pl@eurobus.pl

Opieka po zakupie biletu

Wszyscy, którzy kupią u nas bilet na autokar, mogą liczyć na pomoc w przypadku konieczności zmiany daty wyjazdu, zwrotu biletu lub jego części czy określenia daty powrotu w bilecie typu open. Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem przewoźników realizujących przejazdy, dlatego mamy z nimi w stały kontakt. Dzięki temu nasze informacje na temat konkretnych przejazdów są zawsze aktualne, a pomoc, której możemy udzielić jest ponadstandardowa.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, które pojawią się już po zakupie biletu, służymy pomocą i radą. Jako bezpośredni przedstawiciel przewoźników realizujących przejazdy, mamy szerszą wiedzę oraz większe możliwości niż zwykli sprzedawcy.

Polska - Białoruś - niezbędne dokumenty podróżne

Polacy wybierający się na Białoruś, muszą posiadać ważny paszport. Oprócz tego należy zaopatrzyć sie w wizę, którą można uzyskać w urzędach konsularnych Białorusi w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku i Białej Podlaskiej. UWAGA! Nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Żeby otrzymać wizę należy skompletować następujące dokumenty:  wniosek wizowy, jedno zdjęcie, ważny dokument podróży, dokumenty potwierdzające cel podróży oraz zapewniające pokrycie kosztów pomocy medycznej, pokwitowanie dokonania opłaty (koszt wizy zależy od jej rodzaju, okresu na jaki jest wydawana oraz trybu jej wydania - zwykły lub ekspresowy).

Wizę uzyskuje się w trybie normalnym do 5 dni roboczych lub w trybie ekspresowym – w ciągu 48 godzin, licząc od momentu złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz kompletem wymaganych dokumentów.
Trzeba pamiętać, że przekroczenie terminu pobytu wiąże się z sankcjami karnymi, w tym deportacją i grzywną do wysokości 555 EUR. Nie ma możliwości wydania osobie chcącej przedłużyć pobyt ponad dozwolone 5 dni wizy białoruskiej na terytorium Białorusi. W wypadkach losowych, takich jak pobyt w szpitalu, możliwe jest jedynie wydanie w Urzędzie ds. Cudzoziemców i Migracji jednokrotnej wizy wyjazdowej.

Odwiedzający Białoruś powinni mieć przy sobie środki pieniężne o równowartości 50 stawek bazowych, czyli 1150 BYN (około 555 EUR) na każdy miesiąc pobytu. Jeżeli pobyt jest krótszy niż miesiąc - muszą posiadać kwotę odpowiadającą 2 stawkom bazowym, czyli 46 BYN (około 22 EUR) na każdy dzień.
Rygorystycznie jest wymagane, by przyjeżdżający zamieszkiwali wyłącznie w miejscu zarejestrowania pobytu. Podczas odprawy paszportowej należy obowiązkowo wypełnić tzw. kartę migracyjną, która jest rejestrowana przez białoruską straż graniczną. Każdy cudzoziemiec, w przypadku przebywania na terytorium Białorusi powyżej 5 dni roboczych, ma obowiązek uzyskać na blankiecie karty stempel meldunkowy, w wydziale ds. obywatelstwa i migracji przy wydziale spraw wewnętrznych, właściwym ze względu na miejsce pobytu w RB.

Obywatele Białorusi wjeżdżają do Polski na podstawie ważnego paszportu. Muszą też posiadać wizę wjazdową. Może to być wiza krajowa (typ "D"), która uprawnia do wjazdu oraz przebywania na terytorium Polski lub wiza Schengen (typ "C"), która uprawnia do wjazdu do Polski oraz poruszania się i pobytu na terenie wszystkich krajów strefy Schengen. Żeby uzyskać wizę trzeba przedstawić szereg dokumentów:

  • wypełniony i podpisany wniosek o wydanie wizy,
  • dokument podróży (paszport wydany w ciągu ostatnich 10 lat z min. dwiema wolnymi stronami i ważny w okresie odpowiednim do rodzaju wizy),
  • jedną fotografię,
  • dowód uiszczenia opłaty wizowej (w zależności od rodzaju i trybu wydawania wizy może być ona bezpłatna lub kosztować między od 35 do 70 EUR),
  • dowód posiadania odpowiedniego, ważnego ubezpieczenia zdrowotnego,
  • dokumenty uzupełniające, które potwierdzają: cel wjazdu, posiadanie środków utrzymania, wskazanie zakwaterowania i inne.


Należy pamiętać, że obsługa autokaru może odmówić przyjęcia Pasażera na pokład, jeżeli podczas odprawy okaże się, że nie posiada on dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy.

BLOG

BLOG

KUP BILET

KUP BILET

FAQ

FAQ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB LUB IG