fbpx
Biuro Obsługi Klienta
Opłata wg taryfy operatora

Wybierz swój język


OPERACJE NA BILECIE
Zmiana / Datowanie / Zwrot

Wielka Brytania - zasady wjazdu dla Ukraińców

Ukraińcy coraz częściej wyjeżdżają z Polski do innych państw Europy. Najczęściej są to kraje Unii Europejskiej, jednak czasem wybierane są inne kierunki. Jednym z nich jest Wielka Brytania, a wjazd do tego kraju objęty jest specjalnymi regulacjami. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, żeby świadomie podjąć decyzję o zakupie biletu autobusowego i wyjeździe z Polski.

Rząd Wielkiej Brytanii przygotował komplet informacji dla Ukraińców, którzy chcą dostać się na Wyspy. Stało się to w związku ze wzomożeniem napływu obywateli ukraińskich, w związku z wojną trwającą na Ukrainie.

Najważniejsza informacja dotyczy kwestii wiz. Pasażerowie z ukraińskimi paszportami są zobowiązani do posiadania wizy aby wjechać na teren Wielkiej Brytanii. Obywatele Ukrainy, którzy bez wizy docierają autokarami firmy Sindbad na granicę, są w Calais przekazywani do brytyjskich służb granicznych. Następnie osoby te są odsyłane są do ośrodka dla uchodźców w Calais. Tam oczekują na uzyskanie wizy lub statusu aplikacji o wizę, pozwalającego na wjazd do Wielkiej Brytanii. W ośrodku w Calais pasażerowie otrzymują pomoc w wypełnieniu wniosku. Podkreślamy raz jeszcze - warunkiem wjazdu na teren Wielkiej Brytanii jest posiadanie aktualnej wizy lub statusu aplikacji o wizę zezwalającej na podróż.  Brak tych dokumentów uniemożliwia wjazd na teren Wielkiej Brytanii.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronach rządu Wielkiej Brytanii. Informacje dostępne są po angilesku, ukraińsku i rosyjsku:

Ukraińcy - zasady wjazdu do WIelkiej Brytanii

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB LUB IG