Informacja o Rozkładach 24h:
+48 703 20 30 30 (1,29 zł/min)


OPERACJE NA BILECIE
Zmiana / Datowanie / Zwrot

Wyjazd z Polski - gdzie obowiązuje kwarantanna

Międzynarodowa komunikacja autokarowa wraca powoli do regularności. Nie jest to jeszcze pełna normalność, ponieważ nadal funkcjonują pewne obostrzenia dotyczące przejazdu w obu kierunkach. Większość przewoźników uruchomiła już jednak swoje linie. W związku z tym najczęściej jesteśmy teraz pytani o to czy w danym państwie istnieje obowiązek poddania się kwarantannie.

Publikujemy zatem aktualne informacje, dotyczące państw, do których najczęściej sprzedawane są bilety Eurobusu. Zwracamy jednocześnie uwagę, że planując wyjazd, należy śledzić bieżące doniesienia, nt. zagrożenia epidemiologicznego i zasad wjazdu, dotyczące kraju, do którego się udajemy.

UKRAINA

Zgodnie z listą publikowaną przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, Polska jest aktualnie krajem z tzw. czerwonej strefy, gdzie sytuacja epidemiczna jest zła. Osoby wjeżdżające na Ukrainę z Polski obowiązuje 14-dniowa kwarantanna, o ile przebywały w naszym kraju w ciągu 14 dni poprzedzających przekroczenie granicy. Zatem oprócz obywateli polski, również obywatele Ukrainy i innych praństw, którzy wjeżdżają na Ukrainę z Polski, są kierowani na kwarantannę. Nie muszą jej odbywać osoby przejeżdżające przez Ukrainę tranzytem (pobyt na terenie Ukrainy maksymalnie 48h). Z kwarantanny zwalnia również negartywny wynik testu na SARS-CoV-2, nie starszy niż 48h.

Dodatkowo przypominamy, że wjeżdżając na Ukrainęnależy posiadać ubezpieczenie obejmującego koszty leczenia COVID-19. Powinno to być w ubezpieczeniu wyraźnie wskazane. Z tego obowiązku zwolnieni sa obywatele Ukrainy.

BIAŁORUŚ

Osoby przybywające na Białoruś z Polski, są zwolnione z obowiązku poddania się kwarantannie. Lista państw, po przyjeździe z których kwarantanna jest wymagana, publikowana jest przez białoruskie Ministerstwo Zdrowia.

LITWA

Na Litwę mogą wjechać obywatele państw, w których liczba nowych zachorowań w ciągu ostatnich 2 tygodni nie przekroczyła 25 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Jednak jeżeli liczba przypadków była wyższa niż 15 na 100 tys. mieszkańców, to konieczne będzie odbycie 14sto dniowej kwarantanny. Wg ostatnich informacji Ministerstwa Zdrowia Litwy, współczynnik ten wynosi dla Polski 14,2, więc kwarantanna od obywateli Polski nie jest wymagana. Należy jednak śledzić odpowiednie komunikaty, żeby upewnić się co do bieżących danych.

ŁOTWA

Również na Łotwie obowiązek kwarantanny powiązany jest z odsetkiem nowych zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców. Obywatele krajów, w których przekracza on 16, są zobowiązani do przejścia 14-sto dniowej kwarantanny. Polska nie jest zaliczana do tej grupy krajów, a nasi obywatele nie muszą odbywać kwarantanny.

CHORWACJA

Dla obywateli Polski zniesiono wszelkie obostrzenia oraz obowiązek odbywania kwarantanny po wjeździe do Chorwacji. Nie trzeba okazywać żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających konieczność czy zasadność wjazdu do Chorwacji. Przekraczając granicę należy jednak obowiązkowo podać służbom granicznym swoje dane kontaktowe (miejsce pobytu na terenie Chorwacji, numer telefonu, e-mail). Będą one wykorzystywane wyłącznie w celach epidemiologicznych. Można dokonać rejestracji on-line, jeszcze przed wjazdem, dzięki czemu unikniemy konieczności postoju na przejściu granicznym, w celu przekazania w/w danych.

  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel. +48 32 351 20 30
e-mail: bok@eurobus.pl

CZYNNE:
poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00
sobota 9:00 - 13:00
Eurobus Sp. z o.o.
ul. Pukowca 15
40-816 Katowice
tel. +48 32 351 20 00

ZNAJDŹ NAS NA FB